Načítání ...
Dorost doma přejel Třinec, teď vyráží do Malenovic
9.10.2018 22:11

Letohradští dorostenci v dalším kole extraligy dorostu hostili Třinec. Ten k Jelenům dorazil v sedmi lidech do pole a Letohrad v čele se střelcem Michalem Macháčkem zvítězil rozdílem osmi branek. Letohradští jsou v průběžné tabulce třetí za oběma pardubickými týmy, na kontě mají patnáct bodů a v neděli v 11 hodin hrají ve Zlíně – Malenovicích.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Enviform Třinec 10:2 (2:1, 6:1, 2:0)

Branky: 8:12 Kalousek, 11:49 Macháček, 15:31 Macháček (Fišer, Tomeš), 16:42 Tomeš (Macháček, 19:37 Macháček (Fišer), 24:54 Netušil Jan (Kalousek), 25:54 Macháček, 29:50 Macháček (Mačátová), 33:13 Lux (Mačátová), 33:30 Kalousek (Macháček) – 11:38 Bury (Miech, Pecha), 22:17 Pecha (Bury)

Bez vyloučení, střely: 34:16

Sestava Letohradu: Netušil Josef (Vacek Denis) – Bednářová, Bečka, Fišer, Halbrštátová, Kalousek, Kalousková, Kerschbaum, Lux, Mačátová, Macháček, Mikyska, Netušil Jan, Šimek, Tomeš, Vacek Samuel

Sestava Třince: Figura – Miech, Pecha, Bury, Veselka, Krčmarik, Polášek, Lyžbicki

Letohradští se k domácímu zápasu sešli v hojném počtu a od začátku dominovali. Kdo však čekal zběsilý boj o každý metr hřiště, byl zklamán. Zápas se nesl ve vlažném tempu, Letohradští se v deváté minutě ujali vedení gólem Stanislava Kalouska, na což se o tři minuty později podařilo soupeři zareagovat, hned vzápětí ale Michal Macháček opět vrátil domácím vedení 2:1. Během první pětiminutovky druhé třetiny už na časomíře svítil stav 5:1, pak se soupeř ještě jednou prosadil, víc už mu ale Jeleni nedovolili. Do konce třetiny přidali ještě tři gól, v závěrečné třetině další dva a vyhráli 10:2. Na střídačce Jelenů ale spokojenost nevládla. „Neplnili jsme pokyny dané trenéry. Vše se zlepšilo až ve třetí třetině, kdy jsme konečně pochopili, co je to hrát jako tým,“ přiznala letohradská Kristýna Mačátová, která si v zápase připsala dvě asistence. „Výsledek byl sice přesvědčující, ale dělali jsme žákovské chyby, které se se silnějšími soupeři projeví. My se ale bude snažit to zlepšit,“ slíbila s úsměvem.

V sestavě Jelenů ale Kristýna Mačátová nebyla jako dívka sama. Vedle Radky Kalouskové a navrátivší se Vanesy Halbrštátové si premiéru v extralize dorostu střihla opora ženského týmu Dominika Bednářová. „Svým výkonem s přehledem klukům stačila. Tak všichni doufáme, že to nebyla zároveň její derniéra,“ s úsměvem dodala Kristýna Mačátová.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková