Načítání ...
„Za bodování můžu vděčit hlavně týmu,“ říká kapitán Max Fišer
5.12.2021 22:27
0e5465fa-4fc9-469e-9881-dba677a0ad9f1
 

Max Fišer hraje ve svých dvanácti letech hokejbal už přes devět let, momentálně je kapitánem obou kategorií, za které v letošní sezóně hraje. V lize starších žáků nasbíral v sedmi zápasech 19 bodů a patří mu třetí místo v kanadském bodování ligy, za mladší žáky odehrál většinu zápasů.

 

Spolu s hokejbalem hraješ ještě fotbal. Jaké to je skloubit tyto dva sporty?

Je to pro mě těžké najít si čas na oba tyto sporty, tréninky nebo zápasy mám úplně každý den. Hokejbalu ale dávám větší přednost.

V podzimní části ligy starších žáků jste vyhráli čtyři zápasy, tři prohrané skončily vysokým rozdílem… Jaký byl podle tebe důvod vysokých porážek?

Svitavy, Pardubice i Svítkov byli sehraní a dokázali nás se svou výškou přehrávat, protože hodně našich hráčů hraje ještě za mladší žáky. I když náš brankář Petr Stejskal pochytal, co mohl, tak jim tam ty góly padaly a my už neměli síly na vstřelení více gólů.

Tým mladších žáků je letos doplněn hráči přípravky a minipřípravky, přesto jste s většinou týmů drželi krok a prohráli velmi těsně…

Ano, většina zápasů byla hodně vyrovnaná a často jsme dostali gól až na konci zápasu. Snažíme se ty nejmladší naučit hlavně pravidla a jak si hlídat hráče. Ale i tak dokážeme být více než vyrovnaným soupeřem. I holky hrají výborně a hlavně nás umí podržet dva brankáři, kteří se střídají, Petr Bouchal a Aneta Krejčová.

V lize starších žáků se ti velmi daří. V posledním zápase s Pardubicemi jsi vstřelil hattrick a přidal další asistence. Zápas jste vyhráli 9:2, průběh zápasu ale takto jasně nevypadal…

Za bodování můžu vděčit hlavně týmu. Když hrajeme všichni, tak máme letos opravdu silný tým. A jinak k tomu zápasu, první třetina byla velmi vyrovnaná, ve druhé jsme dal jen jeden gól, ale Petr Stejskal nás v bráně podržel a vedli jsme 3:2. A v té třetí třetině jsme začínali přesilovkou 5 na 3, díky ní jsme se dokázali odpoutat a pak nám tam padalo snad všechno. 

Foto: https://honza37.rajce.idnes.cz/

 


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©