Načítání ...
„Ve vedení zápasů na malé a velké hřiště jsou také rozdíly“ říká trenér Petr Šťovíček
30.11.2021 23:06
a353b7d5-38a8-45a2-92a1-54772837b3cc1
 

Petr Šťovíček je trenérem kategorií přípravky a mladších žáků, na tréninku ale připravuje společně s Josefem Stejskalem i nejmladší hráče. Východočeský pohár přípravek se v letošním roce hraje hlavně na třetinu hřiště, mladší žáci už běhají po celém. 

 

S výsledky jsem vcelku spokojen

Jste hlavním trenérem přípravky a mladších žáků. Jaké jsou pro vás největší rozdíly v trénování hráčů na velké a na malé hřiště?

Na malém hřišti je to zjednodušeně řečeno jen střelba, hra 1:1 a  "přihraj a běž". Při přechodu na celé hřiště se hra hodně zrychlí a všude je daleko. Je potřeba naučit se pracovat s prostorem a zlepšit přihrávky. Velká část mladších žáků chodí trénovat se staršími žáky a tohle ovládá. S menšími pak taková cvičení zařazujeme tak, aby i přípravkoví hráči mohli na jaře zkusit hru v pěti. Ve vedení zápasů jsou také rozdíly. Na malém hřišti je to spíš o motivování hráčů, připomínky ke hře jsou jen minimálně. Občas je potřeba postrčit obránce, aby se posunul dopředu a útočníky, aby se posunuli na strany a nezapomínali se vracet. Na celé hřiště je to víc o pokynech týkajících se prostoru hřiště.

Jste spokojený s výsledky mladších žáků v podzimní části? Zápasy byly ve většině vyrovnané a skončily těsným rozdílem…

S výsledky jsem vcelku spokojen. Bylo pár zápasů, které nám nesedly, ale většinou jsme drželi krok s ostatními.  Co mi dělá radost, je pak nálada v kabině.  Je vidět, že to děcka baví nejen na hřišti. Je to jednolitá parta, kde není žádný namachrovaný jedinec, který by to kazil, ani se tým nijak nedrolí na menší skupinky. Když přišly menší děti, dobře zapadly. Myslím, že ke stmelení kolektivu nejvíce přispěl letní kemp v Řetové.

Na čem bude potřeba nejvíce zapracovat v tréninku před začátkem sezóny?

Je toho hodně, na čem máknout. Přes zimu se dostaneme do tělocvičny bohužel jen jednou týdně. Tréninky budu dělit na dvě části. Jedna se zaměří na posilování. Druhá část bude běhací, různé sprinty se změnami směru, slalomy a tak.  Bude to formou štafet a různých her. Na jaře, až se dostaneme do výstroje, začneme vhazováním a založením útoku. To se nám s mladšími žáky moc nevedlo. Minipřípravka a přípravka musí zlepšit pohyb po přihrávce. Někdy to místo "přihraj a běž" vypadalo spíš jako "vystřel a počkej, co se bude dít". Pak ještě potrénujeme osobní souboje, kde se někteří bojí kontaktu.

Díky za rozhovor.


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©